Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES – Europos vaistų ir bankininkystės agentūrų perkėlimas iš Londono į Europos sostines

Sukurta 2017.11.21 / Atnaujinta 2017.11.21 09:38
  Derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES – Europos vaistų ir bankininkystės agentūrų perkėlimas iš Londono į Europos sostines

  Lapkričio 20 dieną vyko specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, rengiamas remiantis ES Sutarties 50 straipsniu dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Taryboje slapto balsavimo būdu buvo priimtas sprendimas dėl Europos vaistų agentūros (EMA) perkėlimo iš Londono į Amsterdamą ir Europos bankininkystės institucijos (EBA) perkėlimo į Paryžių.

  „Esu įsitikinęs, kad šiandien priimtas sprendimas atitinka visos Europos Sąjungos interesus. Tikimės, kad agentūros bus perkeltos sklandžiai ir bus užtikrinta jų nenutrūkstama veikla nepaisant Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES“, – sveikindamas balsavimą laimėjusias šalis posėdyje sakė Lietuvą atstovavęs užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius.

  Galutiniame etape dėl EMA perkėlimo varžėsi 16 ES valstybių narių, o dėl EBA perkėlimo – 8 ES valstybės narės.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 20 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus ruošiamasi kovo 22-23 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje bus aptariamas EVT susitikimo išvadų projektas ekonominio augimo, konkurencingumo ir užimtumo srityse. Taip pat ministrai apžvelgs pažangą įgyvendinant ankstesnius sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kviečiame susipažinti su Europos Komisijos paruoštais Dažniausiai Užduodamais Klausimais (DUK) dėl ES piliečių teisių Jungtinėje Karalystėje po „Brexit“ (remiantis ES ir JK derybininkų 2017 m. gruodžio 8 d. jungtine ataskaita dėl pažangos pirmajame derybų etape). DUK sąvadas.

  PA-33534778.jpg

  Lapkričio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II-ajai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  _DSC3150.JPG

  Spalio 4 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Jungtinės Karalystės vyriausiojo derybininko dėl išstojimo iš ES pavaduotoja baroniene J. Anelay, kuri Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Susitikimo metu buvo aptartos „Brexit“ proceso aktualijos bei Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių santykių plėtojimo perspektyvos.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 25 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

  Europos Sąjunga »
  {4CDA8B21-D40D-48B1-B491-7D6CAAFEBEDE}_preview.jpg

  Birželio 20 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT). Ministrai aptarė pasirengimą birželio 22–23 d. vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT), kurioje numatomos vadovų diskusijos saugumo ir gynybos, vidaus rinkos ir ekonomikos, klimato kaitos, migracijos klausimais bei dėl Europos skaitmeninės darbotvarkės.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata