Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:17
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

   Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

   „Rusija elgiasi vis priešiškiau. Tą matome visur – nuo Baltijos jūros iki Sirijos. Pasitelkiamas platus priemonių arsenalas. Kibernetinės ir hibridinės atakos tampa neatskiriama Rusijos užsienio politikos dalimi. Turime stiprinti Aljanso pastangas, pasitelkti partnerius, kad atremtume Rusijos priešiškumą, NATO vadovų susitikime pasiųstume aiškią, vieningą žinią į rytus ir sutartume dėl tolesnės NATO adaptacijos prie besikeičiančios saugumo aplinkos žingsnių“, – teigė L. Linkevičius. Pasak jo, tolesnės Rusijos provokacijos sulauks principingo atsako.

   NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Lietuva sieks, kad būtų toliau įgyvendinama ir stiprinama NATO atgrasymo ir gynybos politika, dėl kurios buvo sutarta ankstesniuose Velso ir Varšuvos susitikimuose. Svarbiausi klausimai yra pastiprinimo sąjungininkams krizės atveju strategija, oro gynyba ir pajėgų parengtis.

   Susitikimo metu taip pat įvyko ministrų diskusija apie iš pietų kylančias grėsmes, kurioje L. Linkevičius pabrėžė solidarumą su sąjungininkais Aljanso pietuose ir Lietuvos pasiryžimą toliau didinti indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.

   Darbo pietų metu ministrai aptarė NATO veiklą Afganistane, šios šalies prezidento paskelbtos taikos derybų iniciatyvos perspektyvas, kitų regiono veikėjų vaidmenį siekiant taikos Afganistane.

   NATO „atvirų durų“ politikai skirtoje sesijoje buvo tariamasi dėl galimų sprendimų NATO vadovų susitikime, tolesnio šalių kandidačių euroatlantinės integracijos kelio ir paramos jų vykdomoms reformoms. 

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, NATO „atvirų durų“ politika yra visavertis ir pasiteisinęs instrumentas, svariai prisidedantis prie stiprios ir saugios Europos tikslo, kuris dar nėra pasiektas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 14-15 dienomis LITEXPO parodų rūmuose jau ketvirtą kartą vyksta tarptautinė konferencija ir pramonės paroda „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje“.

   Daugiašaliai santykiai »
   11.jpg

   Lapkričio 12-13 dienomis Vilniuje įvyko NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo pritarta 2018 metų veikloms, patvirtinti 2019 metų planai bei centro veiklos strateginės gairės 2019-2024 metams. 

   Daugiašaliai santykiai »
   Ministras susitinka su Prancuzijos ambasadore (2).JPG

   Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Prancūzijos  ambasadore Lietuvoje Claire Lignières-Counathe, kuri spalio 25 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   1.jpg

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Kijeve vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Hibridinio karo dešimtmetis: išmoktos pamokos sėkmingam judėjimui į priekį“.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   dvi kalbos facebukas 2.jpg

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos diplomatinė tarnyba mini 100 metų jubiliejų. Šiai progai skirtuose sveikinimo laiškuose Jungtinių Tautų ir NATO vadovai pabrėžė Lietuvos diplomatijos indėlį tarptautinėse organizacijose ir diplomatinės veiklos svarbą siekiant atkurti Lietuvos nepriklausomybę Sovietų okupacijos metu.

   Ministerijos naujienos »
   nato ambasadoriai.jpg

   Spalio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje priėmė prie Priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje prisidedančių šalių nuolatinius atstovus prie NATO. Su jais aptartos Lietuvos pastangos sustiprinti savo saugumą ir sutartų Aljanso iniciatyvų įgyvendinimas kolektyvinės gynybos ir atgrasymo srityje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata