L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais

Sukurta 2017.03.17 / Atnaujinta 2017.03.17 17:58
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 17 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčiu Izraelio premjero Benjamino Netanyahu pavaduotoju diplomatiniais klausimais ir Kneseto nariu Michaelu B. Orenu.  

   Susitikime apsikeista nuomonėmis apie padėtį Lietuvos ir Izraelio kaimynystėje, diskutuota tarptautinės darbotvarkės klausimais, tarp jų – apie konfliktą Sirijoje, Iraną, Artimųjų Rytų taikos procesą. Pažymėta, kad dėl sudėtingos geopolitinės padėties abi valstybės susiduria su saugumo iššūkiais, verčiančiais ieškoti tinkamo atsako.

   L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvos saugumo interesų Rusijos akivaizdoje užtikrinimas yra reikšmingas Izraelio saugumui. Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas saugumo srityje yra ypač svarbus atsakant į naujas grėsmes ir besikeičiančią aplinką.

   Ministras susitikime pasidžiaugė tvirtais ir draugiškais ryšiais su Izraeliu, su kuriuo šiemet pažymime svarbią diplomatinių santykių dvidešimt penkerių metų sukaktį. Susitikime taip pat aptarti artimiausiu metu planuojami dvišaliai vizitai ir bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. L. Linkevičius patikino, kad Lietuva yra ir išliks viena tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europos Sąjungoje.

   Vizito Lietuvoje metu svečias iš Izraelio lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, susitiko su Respublikos Prezidentės patarėju Nerijumi Aleksiejūnu, Ministro Pirmininko patarėju Arnoldu Pikžirniu, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute skaitė paskaitą apie Izraelio užsienio politiką.

   M. B. Orenas yra politikas ir diplomatas, 2009–2013 m. ėjo Izraelio ambasadoriaus JAV pareigas, buvęs vizituojantis profesorius Harvardo ir Jeilio universitetuose, „New York Times“ bestselerių „Galia, tikėjimas ir fantazija“ („Power, Faith and Fantasy“) ir „Šešios karo dienos: 1967 birželis ir modernių Artimųjų Rytų konstravimas“ („Six Days of War: June 1967 and the Making of Modern Middle East“) autorius. M. B. Orenas yra litvakas, turintis šaknų Anykščiuose.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8556.jpg

   Vasario 14 dieną Tel Avivo Meno muziejuje buvo  iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osios metinės.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

   Reaguodama į JAV sprendimą, pripažįstantį Jeruzalę Izraelio Valstybės sostine ir  ketinimus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, Lietuva išlaiko savo poziciją, kad dviejų valstybių susitarimas yra vienintelis būdas pasiekti ilgalaikę taiką tarp izraeliečių ir palestiniečių.

   Dėl saugumo incidentų, smurtinių  ir teroro išpuolių, riaušių su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili.

   0902 Ministras Liberman.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį, rugsėjo 2 dieną, susitiko su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Libermanu. Susitikimas vyko Lietuvos ir Izraelio krepšinio rinktinių varžybų metu, kurias stebėjo abu ministrai.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 2-5 dienomis vyksta oficialaus vizito į Izraelio Valstybę ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šiuo metu taip pat einančio Izraelio Valstybės užsienio reikalų ministro pareigas, kvietimu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata