Lietuva pateikė prašymą Vilniuje įkurti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą
Lapkričio 5 dieną Lietuva oficialiai pateikė prašymą Europos Komisijai Vilniuje įkurti Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centrą (Centras). Lietuva siūlo strateginę ir simbolinę vietą šio Centro įkūrimui - Vilniaus televizijos bokšto patalpas su išskirtine informacinių technologijų (IT) ryšio infrastruktūra. Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, auganti ir aktyvi Lietuvos kibernetinė ir IT ekosistema reikšmingai prisidėtų prie visapusiško ir savarankiško Europos kibernetinio saugumo kompetencijos tinklo.
„Centrui itin pasitarnautų Lietuvos kibernetinio saugumo bendruomenės, kurioje aktyviai dalyvauja šalies institucijos, privačios įmonės, universitetai ir tyrėjai, artumas. Lietuva užima aukščiausias pozicijas įvairiuose kibernetinio saugumo ir atsparumo reitinguose, todėl turime daug kuo pasidalinti su savo ES partneriais “, - teigė ministras L. Linkevičius.
Lietuvos nacionalinis įnašas steigiant šį Centrą Vilniuje apimtų nuomos mokestį bei patalpos priežiūros išlaidas mažiausiai 5 metams. Be to, Lietuva yra pasirengusi visiškai padengti patalpų pertvarkymo pagal Centro poreikius išlaidas.
Centras taps pagrindiniu Europos Sąjungos (ES) instrumentu skatinant ir stiprinant Europos kibernetinio saugumo iniciatyvas, mokslinius tyrimus, technologijas ir pramonės plėtrą. Centro įsteigimas padės įgyvendinti Europos skaitmeninę darbotvarkę ir prisidės prie ilgalaikių strateginių ES tikslų - inovacijų ir atsparumo stiprinimo.

Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.
Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.
Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.
Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmąkart surengtoje nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad, reaguojant į globalius iššūkius, ES užsienio politikoje privalu laikytis vertybinio požiūrio.