Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Rusijos judėjimui už rinkėjų teisių gynimą „Golos“ įteiktas Demokratijos gynėjų apdovanojimas

Sukurta 2017.01.20 / Atnaujinta 2017.01.20 16:12
   Rusijos judėjimui už rinkėjų teisių gynimą „Golos“ įteiktas Demokratijos gynėjų apdovanojimas
   Rusijos judėjimui už rinkėjų teisių gynimą „Golos“ įteiktas Demokratijos gynėjų apdovanojimas
   Rusijos judėjimui už rinkėjų teisių gynimą „Golos“ įteiktas Demokratijos gynėjų apdovanojimas

   Vienoje sausio 18 dieną Rusijos judėjimui už rinkėjų teisių gynimą „Golos“ buvo įteiktas 22 ESBO delegacijų, tarp jų ir Lietuvos, įsteigtas Demokratijos gynėjų apdovanojimas (Democracy Defender Award).

   Atsiimdamas apdovanojimą, „Golos“ atstovas Jurijus Gurmanas kalbėjo: „Rusijos Konstitucijoje parašyta, kad žmogaus ir piliečio teisės bei laisvės turi būti laikoma aukščiausia vertybe mūsų valstybėje. Būtent šios teisės ir laisvės turi būti esminiu valstybinės valdžios organų veiklos pagrindu, įstatymų turinio ir jų taikymo prasme, įteisinta teisėtvarkos sistemoje. Šie Rusijos Konstitucijos žodžiai yra mūsų nacionalinė idėja. Tačiau, deja, kol kas žodžiai ne visada atsispindi realybėje“.

   „Golos“ atstovo apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir Ukrainos nevyriausybinių organizacijų „SOS Maidan“ ir „Center for Civil Liberties“ atstovė Oleksandra Matviychuk, kuriai Demokratijos gynėjų apdovanojimas buvo suteiktas praėjusiais metais. Ji pasveikino „Golos“ su pelnytu įvertinimu ir kvietė tęsti pilietinei visuomenei taip reikalingą veiklą.

   „Golos“ (iš rusų kalbos – „balsas“) – tai 2000 m. Rusijoje įsteigta organizacija, kuri siekia stiprinti pilietinę visuomenę, gindama rinkimines šalies piliečių teises. „Golos“ atlieka visų Rusijoje vykstančių rinkimų ir referendumų monitoringą ir pristato savo nepriklausomas išvadas bei rezultatus. 2012 m. Norvegijos Helsinkio komitetas suteikė „Golos“ Andrejaus Sacharovo laisvės apdovanojimą. „Golos“ taip pat buvo pirmoji organizacija, kurią Rusijos valdžia 2013 m. įtraukė į vadinamąjį „užsienio agentų“ sąrašą.

   Prieš apdovanojimo įteikimo ceremoniją Švedijos ambasadoje įvyko diskusija „Žmogaus teisių, pagrindinių laisvių ir nepriklausomų balsų apsaugojimas kylančio autoritarinio populizmo akivaizdoje“. Diskusijoje dalyvavo vyriausiasis „The Economist“ redaktorius Edward Lucas (UK), Strasbūro universiteto dėstytojas Deghanas Irakas (Turkija), organizacijos „Subjective Values“ įkūrėjas Balintas Josa (Vengrija), ją moderavo Briuselio „Human Rights Watch“ direktorė Lotte Leicht.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

   Daugiašaliai santykiai »
   ESBO.jpg

   Šiandien Vienoje vykusioje diskusijoje buvo įkurta neformali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žurnalistų saugumo draugų grupė, prie kurios prisijungė 15 ESBO šalių. Šios grupės įkūrimą inicijavo Lietuva kartu su Prancūzija ir Švedija.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio pabaigoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė naują 44 šalių paslaugų sektoriaus atvirumo įvertinimą, pagal kurį Lietuva pateko tarp 10 atviriausių pasaulio ekonomikų. Į dešimtuką taip pat pateko Latvija, Airija, Vokietija, Olandija, Australija, Danija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir Čekijos Respublika.

   L. Linkevicius.jpg

   Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

   osce.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Vienoje vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus aptariami svarbiausi iššūkiai Europos saugumui.  

   Naujienlaiškio prenumerata