Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM vyks diskusija apie korupcijai atsparios aplinkos kūrimą versle

Sukurta 2017.05.21 / Atnaujinta 2017.05.22 09:41

Gegužės 23 d. Užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir kitais partneriais organizuoja diskusiją tema „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“.

Diskusijoje bus pristatytas viešojo ir privataus sektorių atstovų kartu su STT parengtas Antikorupcijos vadovas verslui (AVV). STT iniciatyva, pagal Nacionalinę kovos su korupcija 2015–2025 metų programą, rengiant vadovą prisidėjo Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA), AB DNB banko, UAB „Ernst & Young Baltic“, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Teisingumo ministerijos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, AB Telia Lietuva (buvusi AB TEO LT), Nacionalinės antikorupcijos asociacijos, „Baltosios bangos“, UAB „Algoritmų sistemos“ atstovai, skirtingų sričių ekspertai, atsižvelgiant į viešojo ir privataus sektoriaus patirtį kovojant su korupcija.

Diskusijoje dalyvausianti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) kovos prieš korupciją direktorato finansiniams ir verslo reikalams ekspertė Leah Ambler apžvelgs EBPO iniciatyvas, skatinančias skaidraus ir atsakingo verslo principų diegimą versle, taip pat įvairių EBPO daugiašalių instrumentų – EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius ir EBPO Gairių daugiašalėms įmonėms – poveikį verslui ir viešajam sektoriui.

Tikimasi, kad gerosios praktikos pavyzdžiai, pateiktos rekomendacijos ir parengtas vadovas bus patogūs ir naudingi įrankiai privataus sektoriaus įmonėms, siekiančioms efektyvesnės korupcijos prevencijos. Bendros nepakantumo korupcijai atmosferos kūrimas, įmonių patikimumas, gera reputacija ir skaidrus veikimas yra itin svarbūs siekiant vieno iš svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų – tapti pilnateise EBPO nare 2018 m.

 Diskusija vyks Užsienio reikalų ministerijoje, J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius. Renginio pradžia 9.30 val. (dalyvių registracija nuo 9.00 val.), renginio pabaiga – 13.50 val.

Pranešimus skaitys EBPO, STT, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos verslo konfederacijos, UAB „Ernst & Young Baltic“, AB DNB banko, ESO, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA), verslo teisės advokatų kontoros Tark Grunte Sutkiene, Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, „Investors‘ Forum“ ir „Baltoji banga“ atstovai.

Maloniai prašome registruotis iki 2017 m. gegužės 22 d. paspaudę šią nuorodą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
_MG_7325.JPG

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 28 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos antikorupcinių institucijų vadovais – Nacionalinio antikorupcijos biuro direktoriumi Artemu Sytnyku ir jo pavaduotoju Gizo Uglava, Specialiosios antikorupcinės prokuratūros vadovu Nazaru Kholodnitskiu ir Europos Sąjungos projekto, skirto kovai prieš korupciją Ukrainoje, vadove Eka Tkeshelashvili.

Dvišaliai santykiai »
tomas_razmus-130.jpg

Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

Ministerijos naujienos »
IMG_4751.JPG

Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas gegužės 9 dieną įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės antikorupcijos akademijos dekanui ir vykdančiajam sekretoriui Martinui Kreutneriui.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata