Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A. Zananavičius: Ambicinga ES prekybos darbotvarkė turi būti naudinga Lietuvos gamintojams

Sukurta 2017.11.10 / Atnaujinta 2017.11.10 15:11
  Viceministras A. Zananavičius: Ambicinga ES prekybos darbotvarkė turi būti naudinga Lietuvos gamintojams

  „Daugiašalėje prekybos darbotvarkėje didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas tarptautinių prekybos taisyklių stiprinimui dėl subsidijų pramoniniams ir elektroninės prekybos sektoriams bei pagalbai mažoms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms aktyviau dalyvauti tarptautinėje prekyboje”, – pabrėžė užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 10 dieną Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje (prekybos klausimai). 

  Jis taip pat akcentavo, kad reikia siekti subalansuotų ir ES interesus atitinkančių Pasaulio prekybos organizacijos ministrų konferencijos rezultatų ir išreiškė paramą Europos Komisijos pastangoms siekiant lyčių lygybės prekyboje.

  Susitikimo metu ministrai aptarė siekį ir galimybes iki šių metų pabaigos baigti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų su Meksika ir tarptautinei muitų sąjungai tarp Pietų Amerikos šalių (Mercosur) priklausančiomis šalimis. Lietuva remia siekį sudaryti ambicingus susitarimus, kurie maksimaliai atvertų trečiųjų šalių rinkas mūsų prekių ir paslaugų eksportuotojams, bet kartu atspindėtų jautrių žemės ūkio sektorių interesus ir lūkesčius. A. Zananavičius taip pat išreiškė paramą Europos Komisijos pastangoms iki metų pabaigos sudaryti ES ir Japonijos Ekonominės partnerystės susitarimą, kuris svarbus Lietuvos įmonėms, visų pirma, žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojams, siekiantiems patekti į Japonijos rinką.

  ES Prekybos ministrai taip pat pasveikino išplatintą EK raportą dėl ES prekybos susitarimų įgyvendino, nes toks dokumentas leidžia objektyviai įvertinti ES susitarimų teikiamą poveikį bei naudą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Briuselyje gegužės 11 dieną vykusiame Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ragino valstybes nares vieningai palaikyti Komisijos pagalbos priemonių Ukrainai pasiūlymą, kuris būtų ekonomiškai reikšmingas ir todėl turi būti kuo greičiau įgyvendinamas.

  Europos Sąjunga »
  Prekybos URT.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 2–3 dienomis Valetoje dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais posėdyje. Ministrai diskutavo apie prekybos apsaugos priemonių efektyvumo didinimą, įvertino progresą dėl papildomų paramos priemonių Ukrainai, aptarė dvišalių prekybinių santykių su JAV perspektyvas.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata