Supaprastinto tranzito dokumentai

Sukurta 2014.12.09 / Atnaujinta 2019.05.13 10:13

Supaprastinto tranzito dokumentai STGD  ir STD

Supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumentas (STGD) išduodamas tik Rusijos Federacijos piliečiui vienkartinei kelionei , vykstančiam tranzitiniu traukiniu ( Nr.78/80, 29/30, 147/148, 359/360, 425/426) iš  Rusijos Federacijos teritorijos į  Kaliningrado sritį per Lietuvos Respublikos teritoriją ir atgal. Tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją  su STGD neturi viršyti 6 valandų, dokumento galiojimo terminas yra ne ilgesnis kaip 3 mėnesiai.

Rusijos Federacijos pilietis, ketinantis vykti tranzitiniu  traukiniu į Kaliningrado srtį privalo  ne vėliau kaip prieš 28 val. iki planuojamos kelionės  kreiptis į Rusijos bilietų kasas ir sulaukti patvirtinimo, suteikiančio teisę vykti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją. STGD Rusijos Federacijos piliečiui tranzitiniuose traukiniuose   įteikia Lietuvos Respublikos  konsuliniai pareigūnai.

Supaprastinto tranzito dokumentas (STD) - išduodamas tik Rusijos Federacijos piliečiui daugkartinei kelionei sausumos transportu, iš Rusijos Federacijos į Kaliningrado sritį ir atgal tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją. Dokumentas  suteikia teisę Rusijos Federacijos piliečiui  tranzitu vykti per Lietuvos Respublikos teritoriją, nepatenkant į kitą valstybę.

Rusijos Federacijos pilietis, pateikdamas prašymą gauti STD, privalo įrodyti daugkartinių kelionių į Kaliningrado sritį būtinumą ir pateikti šiuos dokumentus:

  • galiojantį Rusijos Federacijos užsienio kelionių pasą;
  • užpildytą ir atspausdintą prašymą, jo formą rasite čia;
  • Rusijos Federacijos vidaus pasą ir jo kopijas;
  • vieną 35 x 45 mm dydžio spalvotą nuotrauką (matinę, baltu fonu, vertikaliai galvos dydis nuo pakaušio iki smakro turi apimti 70-80% fotografijos (32-36 mm)), atitinkančią asmens amžių (ne senesnė kaip 1 metai);
  • dažnų kelionių būtinumą patvirtinančius dokumentus (giminystės ryšį patvirtinančius dokumentus, giminaičių, registruotų Kaliningrado srityje, pasų kopijas; dokumentus įrodančius ekonominius-socialinius ryšius su Kaliningrado srityje registruotais juridiniais asmenimis ir pan.);
  • konsulinį mokestį – 5 eurus.

Atsakymas dėl STD išdavimo suteikiamas per 7 darbo dienas. Su STD, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją negali trukti ilgiau nei 24 val.

Dokumentai STD gauti priimami: antradieniais-ketvirtadieniais 14.00-15.00 (išskyrus paskutinį mėnesio penktadienį).

Dėl  STD ir STGD gavimo konsultuojame kiekvieną darbo dieną nuo 9:00 iki 13:00 tel. +7(812) 327 26 81.

Naujienlaiškio prenumerata