Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_2658.JPG

Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęsė karantino režimą Lietuvoje iki 2020 m. birželio 16 d. 24:00 val.

Atvykti į Lietuvos Respubliką leidžiama Lenkijos Respublikos piliečiams, atvykstantiems darbo, verslo ar studijų reikalais. Estijos Respublikos bei Latvijos Respublikos piliečiams bei minėtose šalyse legaliai gyvenantiems užsieniečiams, jei jie iš Lenkijos, Estijos ir Latvijos nebuvo išvykę pastarąsias 14 dienų.

Konsulinės naujienos » Vykdomi projektai »
Presentation2.jpg

Klientai aptarnaujami tik užsiregistravus iš anksto tel. +7 812 327 26 81 arba el. paštu [email protected]

Prašome įeiti po vieną ir tik dėvint pirštines bei kaukę. 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Sankt Peterburge » Vykdomi projektai »
Konsulatas.jpg

Generaliniame konsulate Sankt Peterburge karantino metu Lietuvos Respublikos piliečiams teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Prieš atvykstant į Generalinį konsulatą prašome su mumis susisiekti tel.: +7 812 327 26 81

Apie galimybę užsiregistruoti konsulinėms paslaugoms gauti bus pranešta atskirai.

Karantino metu konsulate dokumentai vizoms gauti priimami tiktai:

- vairuotojams ir įgulų nariams, kai vykdomas komercinis ir/ar tarptautinis krovinių pervežimas:

- asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvos Respublikoje (praradus teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą);

- ES piliečių šeimų nariams.

Susitarti dėl priėmimo laiko galima telefonu +7 812 327 26 81 arba el. paštu. [email protected]

Nuo 2020 m. balandžio 6 d. „Rusijos geležinkeliai“ priėmė sprendimą laikinai sustabdyti keleivinių traukinių Kaliningradas-Sankt Peterburgas-Kaliningradas eismą tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.

Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija  baigiama 2020 m. kovo 27 d. 12:00 val. Lietuvos laiku.

Jei šiuo metu esate Rusijos šiaurės vakarų regione, pageidaujate  ir neturite galimybės grįžti į Lietuvą, elektroniniu paštu [email protected] parašykite savo pavardę ir vardą, kontaktinį telefoną ir adresą Peterburge.

Neatidėliotinais atvejais informacija teikiama telefonu 327 31 66.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Sankt Peterburge »

Vyriausybė nutarė pratęsti tranzitinį laikotarpį kitų šalių piliečiams grįžti namo per Lietuvos Respublikos teritoriją iki 2020 m. kovo 26 d. 00:00 val., kai bus leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą.

Konsulinės naujienos » Vykdomi projektai »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku.

Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite čia

Konsulinės naujienos » Lietuviai Sankt Peterburge » Vykdomi projektai »

Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Apie dokumentų priėmimą vizoms gauti bei kitus pasikeitimus bus pranešta atskirai.

Informacija teikiama darbo valandomis tel. +7 812) 327 02 30.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Sankt Peterburge » Vykdomi projektai »
IMG_0334.jpg

Pranešame, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Lietuvos Respublikos Vyriausybė rekomendavo šalies piliečiams susilaikyti nuo kelionių. Jei šiuo metu esate atvykęs į Rusijos šiaurės vakarų regioną ir norite būti užregistruoti savo buvimą, elektroniniu paštu [email protected] parašykite savo pavardę ir vardą, kontaktinį telefoną ir adresą Peterburge bei datą, iki kada žadate čia būti. Siūlome nesilankyti masiniuose renginiuose, esant bet kokiems ligos simptomams kreiptis į medikus.

Lankytojų priėmimas visais konsuliniais klausimais stabdomas iki atskiro pranešimo. Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge teikia neatidėliotiną konsulinę pagalbą.

Informacija teikiama telefonu 327 02 30.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Sankt Peterburge » Vykdomi projektai »

Kviečiame dalyvauti šventiniuose renginiuose:

* kovo 7 d. 16.00 val. - Lietuvos televizijos ir radijo vaikų choro koncertas Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (1-aja Krasnoarmejskaja, 11)

* kovo 8 d. 9.30 val. - bendruomenės organizuojamos šv. Mišios už Lietuvą (Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia)

* kovo 11 d. 17.30 val. - Sauliaus Paukščio fotografijų parodos “Vilnius. Genius loci” atidarymas Žurnalistų namų parodų salėje (Nevos pr. 70, III a.)

* kovo 11 d. 18.00 val. - Audriaus Juzėno filmas “Ekskursantė” Žurnalistų namų salėje (įėjimas laisvas)

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
20200304_180056.jpg

Dalios Staponkutės esė knygos „Iš dviejų renkuosi trečią“ vertimas į rusų kalbą dalyvauja konkurse „Skaitantis Peterburgas: renkame geriausią užsienio rašytoją“. V. Majakovskio viešosios bibliotekos organizuojamame projekte Lietuva dalyvauja antrus metus iš eilės, pernai Sankt Peterburgo skaitytojus supažindinome su Jono Strielkūno poezija (vertė G. Jefremovas). 2020 m. konkursui savo autorius pasiūlė 25 valstybės. Skaitytojai D. Staponkutės knygą V. Majakovskio viešojoje bibliotekoje galės skaityti rusų arba lietuvių kalbomis. Už mėgstamiausią knygą balsuoti galima svetainėje https://pl.spb.ru/lib/projects/pages/readers-2020/poll/

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
8.jpg

Vasario 28 d., Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, minint UNESCO paveldo Lietuvoje metus, Karelijos Respublikoje Medvežogorsko miesto centrinėje bibliotekoje atidaryta fotografijų paroda „Lietuva. Prisiliesk prie UNESCO paveldo“. Ne vienam Medvežogorsko gyventojui tai pirma pažintis su Lietuva. Paroda, atidaryta glaudžiai bendradarbiaujant  Lietuvos Respublikos Generaliniam konsulatui Sankt Peterburge ir Medvežogorsko lietuvių bendruomenei, veiks iki kovo 20 dienos.

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
20200217_190044.jpg

Gausiai susirinkę miesto ir Leningrado srities atstovai, Sankt Peterburge reziduojantys diplomatai, kultūros ir mokslo įstaigų vadovai, kultūros visuomenės ir visuomeninių organizacijų atstovai, čia gyvenantys lietuviai ir Lietuvos draugai nuostabaus grožio ir sudėtingos istorijos Aničkovo rūmuose sveikino Lietuvą 102 –ųjų Valstybės atkūrimo metinių proga.

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
IMG_0280.jpg

Sausio 27-oji Sankt Peterburge minima kaip miesto blokados II-ojo pasaulinio karo metu praveržimo diena. Beveik pusė milijono blokados metu mirusių nuo bado ir ligų, žuvusiųjų bombardavimo metu ir gynusių miestą karių palaidota Piskariovo memoriale. Generalinis konsulas Dainius Numgaudis kartu Sankt Peterburge dirbančiais kitų šalių diplomatais pagerbė žuvusiųjų atminimą, prie paminklo padėdamas lietuviškos vėliavos spalvų gėlių kompoziciją.

Lietuviai Sankt Peterburge » Vykdomi projektai »
IMG_0006.jpg

Sausio 13-osios rytą, prisimenant 1990 m. įvykius ir žuvusius prie Vilniaus televizijos bokšto, generalinio konsulato languose užgeso šviesos, o prieigose degė žvakės, išdėliotos Gediminaičių stulpų forma.

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
IMG_0941.jpg

Sankt Peterburgo kalėdinėje mugėje Maniežo aikštėje prie vieno iš namelių plaikstosi Lietuvos vėliava – čia lankytojai gali paskanauti lietuviško kulinarinio paveldo produkcijos : žemaičių blynų, kibinų, šakočių, rūkytų dešrelių su kopūstais. Vieną iš vakarų mugės lankytojams buvo pristatyti lietuviški papročiai, šoko Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės tautinių šokių kolektyvas „Lenciūgėlis“.

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija » Vykdomi projektai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata