Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

COVID-19: dažnai užduodami klausimai apie išvykimą, atvykimą, tranzitą

Sukurta 2020.10.20 / Atnaujinta 2020.12.30 16:16
  COVID-19: dažnai užduodami klausimai apie išvykimą, atvykimą, tranzitą

  Karantinas Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas nuo 2020 m. lapkričio 7 d. Todėl dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės taikomi Lietuvos valstybės sienos kirtimo apribojimai.

  Šiuo metu užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respubliką uždraustas. Šis draudimas netaikomas asmenų kategorijoms, kurios nustatytos galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais (žr. aktualią redakciją – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b2eeaf801f4a11ebb0038a8cd8ff585f/asr). Aktualų sąrašą asmenų kategorijų, kuriems nedraudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką galima rasti mūsų interneto svetainėje (nuoroda čia). Asmenys, kuriems netaikomas valstybės sienos kirtimo ribojimas (įskaitant Lietuvos piliečius), Lietuvos valstybės sieną gali kirsti tik per atsakymo į 3 klausimą 2 punkte nurodytus sienos perėjimo punktus. Išsamesnė informacija šiuo aspektu pateikta atsakyme į 3 klausimą.

  Šiuo metu galioja šios laikinos Lietuvos valstybės sienos kirtimo apribojimo ir (ar) nutraukimo sąlygos:
  1. Nutrauktas vykimas per šiuos sienos perėjimo punktus:
      1.1. Tverečius–Vidžiai;
      1.2. Šumskas–Loša;
      1.3. Ramoniškiai–Pograničnyj;
      1.4. Nida–Morskoje;
      1.5. Adutiškis–Moldevičiai;
      1.6. Papelekis–Lentupis;
      1.7. Krakūnai–Geranainys;
      1.8. Eišiškės–Dotiškės;
      1.9. Rakai–Petiulevcai;
      1.10. Norviliškės–Pickūnai;
      1.11. Latežeris–Pariečė.
  2. Apribojamas vykimas per šiuos sienos perėjimo punktus:
      2.1. automobilių kelių:
             2.1.1. Medininkai–Kamenyj Log;
             2.1.2. Šalčininkai–Benekainys;
             2.1.3. Raigardas–Privalka;
             2.1.4. Kybartai–Černiševskoje;
             2.1.5. Panemunė–Sovetsk;
             2.1.6. Lavoriškės–Kotlovka;
      2.2. geležinkelio:
             2.2.1. Kena–Gudagojis;
             2.2.2. Vilniaus geležinkelio stoties pasienio kontrolės punktą;
             2.2.3. Stasylos–Benekainys;
             2.2.4. Kybartai–Nesterov;
             2.2.5. Pagėgiai–Sovetsk;
      2.3. tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktus:
             2.3.1. Vilniaus;
             2.3.2. Kauno;
             2.3.3. Palangos;
             2.3.4. Šiaulių;
      2.4. jūrų uostų pasienio kontrolės punktus:
             2.4.1. Pilies;
             2.4.2. Malkų įlankos;
             2.4.3. Būtingės naftos terminalo;
             2.4.4. Molo.

  Ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, iš Lietuvos išvykti arba į Lietuvą atvykti gali per šiuos automobilių kelių tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus:
      pasienyje su Latvija: visus valstybės sienos su Latvijos Respublika perėjimo punktus;
      pasienyje su Baltarusija: Medininkai – Kamenyj Log, Šalčininkai – Benekainys, Raigardas –Privalka;
      pasienyje su Lenkija: visus valstybės sienos su Lenkijos Respublika perėjimo punktus;
      pasienyje su Rusija: Kybartai – Černyševskoje, Panemunė –Sovetskas.

  Kas yra krovinių vežimas, skaitykite čia: https://www.verslilietuva.lt/verslo-atmintines/kroviniu-vezimas/

  Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu (keleiviams.nvsc.lt/lt/form). Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios. Keliavusieji automobiliu, ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos teritoriją privalo užsiregistruoti NVSC.
  Asmenims, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką iš raudonai ir pilkai pažymėtų paveiktų šalių, kurie nėra gavę neigiamo COVID-19 testo atsakymo (testą reikia atlikti ne anksčiau nei 48 valandoms iki atvykimo į Lietuvą arba užsiregistruoti testo atlikimui Lietuvoje per 24 val. nuo atvykimo), yra privalomas 10 izoliavimas (dėl taikomų išimčių skaitykite čia).
  Užsieniečiai ar Lietuvos piliečiai, grįžę iš paveiktomis laikomų šalių (šalių sąrašas) ir kuriems privaloma 10 dienų izoliacija, tačiau norintys išvykti iš Lietuvos anksčiau nei po 10 dienų, ne mažiau nei likus 24 valandoms iki išvykimo privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką.
  Daugiau galite sužinoti NVSC interneto svetainėje. Iškilus klausimams, rekomenduojama kreiptis į NVSC telefono numeriais: +370 5 264 9676, +370 618 79 984, +370 5 212 4098 (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45).
  Rekomendacijas iš užsienio grįžusiems keliautojams teikia ir Sveikatos apsaugos ministerija, šias rekomendacijas galima rasti čia.

  Teisės aktuose, susijusiuose su vizų išdavimu, nėra nuostatų dėl vizų pakeitimų tokiomis aplinkybėmis, todėl prašymai dėl „pakeitimų“ bus nagrinėjami kaip naujas prašymas išduoti vizą. Todėl pareiškėjas, vadovaudamasis konsulinių įstaigų teritorine kompetencija ir atsižvelgdamas į kiekvienos konsulinės įstaigos darbo valandas, su prašymu išduoti vizą turi kreiptis į artimiausią Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą arba Lietuvos vizų centrą savo nuolatinės registracijos vietoje. Priimant kitus sprendimus šiuo klausimu, visa informacija bus skelbiama Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburgo svetainėje: https://consulate-stpetersburg.mfa.lt/stpetersburg/ru/.

  Lietuvos Respublikoje paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos metu, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge nagrinėja prašymus išduoti vizą, kuriuos pateikia užsieniečiai, kuriems pagal karantino režimą ar valstybės lygio ekstremaliąją situaciją nustatančius teisės aktus nėra draudžiama atvykti į Lietuvą. Aktualų sąrašą asmenų kategorijų, kuriems nedraudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką galima rasti mūsų interneto svetainėje. Prašymai išduoti vizą pateikiami Lietuvos vizų centre Sankt Peterburge. Su prašymų pateikimo tvarka galite susipažinti Lietuvos vizų centro interneto svetainėje. Vizų išdavimo klausimais Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Sankt Peterburge priimami tik užsienio piliečiai, kurie yra Europos Sąjungos šalių piliečių (įskaitant Lietuvos Respublikos piliečių) šeimos nariai, kuriems taikoma Direktyva 2004/38/EB.

  Prieš kelionę maloniai prašome susipažinti su informacija apie sienos kirtimą, atsargumo priemones bei izoliacijos reikalavimais. Taip pat rekomenduojame susipažinti su aktualia informacija keliaujant tranzitu per kitas šalis ir su informacija apie išvykimą iš Rusijos Federacijos.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/8feb1a7658a111eaac56f6e40072e018/asr

  Svarbiausia Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

  Aktualiausia informacija sienos kirtimo klausimais: http://www.pasienis.lt/

  Su COVID-19 susijusiais galiojančiais ribojimais galite susipažinti čia: https://bit.ly/315fEj9

  Dėl karantino apribojimų šalies viduje nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. informaciją galima rasti čia: koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susije-ribojimai-informacija-atnaujinta-2020-m-gruodzio-13-d

  Nemokama „Karšta linija“ 1808. Informacijos teikimas kiekvieną dieną 8:00-20:00; skambučiams iš užsienio +370 (37) 367 963

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai konsultuoja darbo dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis telefonu +370 (5) 264 9676 kiekvieną dieną (pirmadieniais – antradieniais 8:00 – 17:00, penktadienis 8:00-15:45; šeštadienis-sekmadienis 8:00-17:00).

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl karantino paskelbimo: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b2eeaf801f4a11ebb0038a8cd8ff585f

  Naujienlaiškio prenumerata