Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Sankt Peterburge atidaroma paroda „Lietuvių Velykų tradicija“

Sukurta 2021.04.02 / Atnaujinta 2021.04.02 11:41
  Sankt Peterburge atidaroma paroda „Lietuvių Velykų tradicija“

  Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi 2021 m. balandžio 2 d. 14.00 val. atidaro unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams - Vilniaus krašto verbai ir sodui. Paroda atsidarys prieš pat Velykas ir veiks Rusijos etnografijos muziejuje (Inžinernaja g. 4/1) ir veiks iki gegužės 2 d.

  Tai pirmas kartas kai Sankt Peterburge tokiu mastu yra pristatomos 2 tradicijos įrašytos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą: ,,Verbų rišimo tradicija Vilniaus krašte“ ir ,,Šiaudų rišimo tradicija“.

  Parodoje demonstruojami 38 meistrų ir dailininkų darbai: 150 verbų, pagamintos 26 meistrų, 26 sodai, pagaminti 8 meistrų, 16 unikalių kompozicijų iš žydinčių gėlių, samanų, visžalių augalų ir 6 erdvinės žolynų kompozicijos ir sodai, tematinė tapyba ir keramika. Tarp sodų autorių ,,Geriausio šalies liaudies meistro nominacijos ,,Aukso vainikas“ laureate Janina Pvaliukevičiene, kuri šieme švenčia 91-ąjį gimtadienį. Ji parodai paruošė 5 didžiausius sodus.

  Eksponatai šiai parodai specialiai paruošti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos meistrų ir dailininkų.

  https://ethnomuseum.ru/vystavki-i-sobytiya/vystavki/vystavka-litovskaya-tradiciya-pashi/

  Литовская весна в музее этнографии - Petrapilis

  Naujienlaiškio prenumerata