Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Sankt Peterburge paminėta Gedulo ir vilties diena

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 11:14
   Sankt Peterburge paminėta Gedulo ir vilties diena
   Sankt Peterburge paminėta Gedulo ir vilties diena
   Sankt Peterburge paminėta Gedulo ir vilties diena

   Generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su vietos lietuvių bendruomene bei kolegomis iš Latvijos ir Estijos netoli Sankt Peterburgo esančiose Levašovo kapinėse paminėjo 77-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines.

   Padėtos gėlės bei kalbėtos maldos prie simbolinių paminklų, esančių šiose kapinėse, atidengta vardinė lenta Liudui Masaičiui, lietuviui iš Pakaunės, kuris Pirmojo pasaulinio karo metais atsidūrė Sankt Peterburge, o 1938 m., apkaltinus dalyvavimu teroristinės organizacijos veikloje, buvo sušaudytas ir palaidotas Levašove. Apie jo likimą šeima sužinojo tik persitvarkymo metais. Atidengiant paminklą dalyvavo jo sūnus - vyriausias lietuvių bendruomenės narys 92 m. Viktor Masaitis.

   Levašove buvusioje dykynėje 1937 – 1954 metais  slapta buvo užkasami sovietinio režimo aukų palaikai. Dabar čia įrengtas politinių kalinių atminimo memorialas, pastatytas lietuviškas kryžius. Įeidami į kapines dūžiu į varpą simboliškai pamini žuvusias politinio teroro aukas. Jau tradicija tampa, kad su Baltijos šalių generaliniais konsulatais šią dieną mini Lenkijos ir Ukrainos generaliniai konsulai.

   Vakare lietuviai, latviai ir estai susirinko ekumeninėms mišioms Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, vyko nedidelis Baltijos šalių chorų koncertas.

   Naujienlaiškio prenumerata