Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Su gimtadieniu, Konstantinai!“ – tarė Sankt Peterburgas

Sukurta 2020.09.28 / Atnaujinta 2020.09.28 17:17
  „Su gimtadieniu, Konstantinai!“ – tarė Sankt Peterburgas

  Kartu su Lietuva ir M.K. Čiurlionio kūrybos gerbėjais visame pasaulyje rugsėjo 22 d. Sankt Peterburgas, miestas, kuris padovanojo kūrėjui pirmą pripažinimą, garsiai tarė: „Su gimtadieniu, Konstantinai!“

  Po gėlių padėjimo prie memorialinės lentos, vakare Centrinės M.J. Lermontovo bibliotekos Baltojoje salėje vyko 145-ųjų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinių minėjimo renginys.

  Vakaro svečiai turėjo galimybę išgirsti iškilaus lietuvių kompozitoriaus muzikinius kūrinius, atliktus Carskoselskajos A.A. Achmatovos menų gimnazijos dėstytojų, Jurijaus Šeniavskio paskaitą apie M.K. Čiurlionį ir Sankt Peterburgą, sužinoti apie nemokamos mobilios programėlės „Čiurlionio Vilnius“ atsiradimą iš Liudmilos Kašinos prezentacijos, pasižiūrėti dokumentinį filmą „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Apkerėtas keliauninkas“ (rež. Julija Mavrina) ir susipažinti su geriausių tarptautinio taikomosios dekoratyvinės dailės ir tapybos konkurso darbų paroda „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“.

  Šventinis renginys buvo surengtas bendromis Sankt Peterburgo M.K. Čiurlionio draugijos, lietuvių etnokultūros klubo „Vyturėlis“, LR generalinio konsulato Sankt Peterburge ir Centrinės M.J. Lermontovo bibliotekos pastangomis.

  Ir tai dar ne viskas. Greitai mūsų laukia tęsinys...

  Nemokama mobilioji programėlė "Čiurlionis in Vilnius"
  Google PlayStore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ciurlioniovilnius&fbclid=IwAR0DnhSLHWZVQWDBti_qgrq-bBsALuZktsqRlIrITR7ZPgibWUJ7LnMXKiw

  Naujienlaiškio prenumerata