Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Dunojaus dienos renginiuose Budapešte plėvesavo Lietuvos vėliava

Sukurta 2020.07.23 / Atnaujinta 2020.07.23 13:44

Liepos 22 dieną Lietuvos ambasados Vengrijoje atstovai dalyvavo Budapešte jau 18-ąjį kartą surengtose Dunojaus dienos minėjimo renginiuose, skirtuose prisiminti 1456 metais vykusį Nandorfehervaro (Belgrado) mūšį.

Belgrado mūšio metinės buvo tradiciškai paminėtos iškeliant mūšyje dalyvavusių šalių vėliavas, ambasadų atstovams nuleidžiant į Dunojaus bangas nacionalinių spalvų vainikus.

Į iškilmingą minėjimą susirinko laivininkystės veteranai, įvairių konfesijų dvasininkai, diplomatai iš taip vadinamosios „Belgrado 21“ grupės šalių, dalyvavusių garsiajame mūšyje.

Nandorfehervaro mūšis septyniasdešimčiai metų atidėjo turkų osmanų veržimąsi į krikščioniškąją Europą. Iki šiandien išlikusi praktika bažnyčioms skambinti varpais vidurdienį yra šio mūšio išdava.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Kovo 4 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó.

Dvišaliai santykiai »
Vengrija1.jpg

Spalio 23 dieną ministras Linas Linkevičius nacionalinės dienos proga pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministrą Péterį Szijjártó.

Dvišaliai santykiai »