Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Kopenhagoje: Glaudesnis Baltijos valstybių ir Danijos bendradarbiavimas stiprina ir regioną, ir Europą

Sukurta 2021.06.04 / Atnaujinta 2021.06.04 15:34
   Ministras G. Landsbergis Kopenhagoje: Glaudesnis Baltijos valstybių ir Danijos bendradarbiavimas stiprina ir regioną, ir Europą
   Ministras G. Landsbergis Kopenhagoje: Glaudesnis Baltijos valstybių ir Danijos bendradarbiavimas stiprina ir regioną, ir Europą
   Ministras G. Landsbergis Kopenhagoje: Glaudesnis Baltijos valstybių ir Danijos bendradarbiavimas stiprina ir regioną, ir Europą

   Su darbo vizitu Kopenhagoje (Danijoje) besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvavo Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje, kurią atidarė Danijos kronprincas Frederikas.

   Ministrai paskelbė bendrą pareiškimą dėl tolesnio Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo. „Kai toks pareiškimas buvo priimtas prieš 30 metų, Danija buvo ta šalis, kuri įsipareigojo visapusiškai remti nepriklausomybę atgavusių Baltijos šalių siekius. Šiandien Baltijos valstybės ir Danija įsipareigoja bendradarbiauti įvairiose srityse kaip lygios partnerės, kurias vienija bendros vertybės ir tikslai. Tai liudija per tris dešimtmečius mūsų nueitą brandos kelią“, – konferencijoje sakė G. Landsbergis.

   Vizito metu taip pat įvyko dvišalis G. Landsbergio pokalbis su Danijos užsienio reikalų ministru Jeppe Kofodu. Jo metu aptartos Covid-19 pandemijos aktualijos ir situacija Baltarusijoje. Abiejų šalių ministrai pabrėžė, kad reikalinga vieninga ir stipri ES šalių reakcija, reikalaujant politinių kalinių Baltarusijoje paleidimo.

   Baltijos valstybių ir Danijos užsienio reikalų ministrai apsikeitė nuomonėmis dėl Europos Sąjungos ateities darbotvarkės, aptarė pasirengimą NATO Viršūnių susitikimui, padėtį Rusijoje, santykius su Kinija, paramą reformoms Ukrainoje ir galimybes glaudžiau bendradarbiauti, stiprinant demokratiją bei ginant žmogaus teises kaimynystėje.

   „Stebėdami įvykius aplink mus, negalime nesusimąstyti, kur šiandien galėjome atsidurti ir mes patys. Turime moralinę pareigą paremti kaimyninėse šalyse vykstančią kovą už laisvę, demokratiją ir žmogaus teises“, – teigė G. Landsbergis.

   Baigdamas vizitą, ministras susitiks su Danijos lietuvių bendruomenės atstovais. 2020 metų duomenimis, Danijoje gyvena daugiau nei 15 tūkstančių lietuvių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gegužės 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 38-oje sesijoje pateikė Lietuvos rekomendacijas Danijai ir Somaliui žmogaus teisių srityje.

   Daugiašaliai santykiai »
   A. Žurauskas.png

   Gegužės 4 dieną minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos ambasadoriui Latvijoje Artūrui Žurauskui skirtas aukščiausias ir svarbiausias Latvijos valstybinis apdovanojimas – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Informuojame, kad pastaruoju metu įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus.

   Ministerijos naujienos »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »