Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako

Sukurta 2021.11.10 / Atnaujinta 2021.11.10 10:28
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, Baltarusijos režimo eskaluojama neteisėtos migracijos krizė ir galimas Europos Sąjungos (ES) atsakas, santykiai su Kinija ir Rusija, bendradarbiavimas Indijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Sahelyje kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

   „Pastarųjų dienų įvykiai pasienyje su Baltarusija rodo, kad situacija yra labai pavojinga ir nenuspėjama. Siekdama išvengti tolesnės įvykių eskalacijos, ES turi imtis bendrų ryžtingų veiksmų Baltarusijos režimo atžvilgiu, įskaitant papildomas sankcijas, kurios apimtų ir oro uostus. Tai nėra išpuolis tik prieš Lietuvą, Lenkiją ar Latviją. Tai yra išpuolis prieš ES ir visą demokratinių šalių bendruomenę“, - pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad, reaguojant į tokio pobūdžio hibridines atakas, turėtų būti atitinkamai adaptuojama ES migracijos politika, kas galėtų tapti vienu iš Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų.

   Ministras G. Landsbergis padėkojo Prancūzijai už jos indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumo stiprinimą. „Esame suinteresuoti glaudesniu bendradarbiavimu su Prancūzija gynybos ir saugumo srityse, ketiname prisidėti prie Prancūzijos vadovaujamos tarptautinės karinės operacijos „Takuba“ Malyje“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Kalbantis apie santykius su Kinija, ministras G. Landsbergis akcentavo ES solidarumo ir kalbėjimo vienu balsu poreikį. “Reguliaraus 27+1 formato sukūrimas sudarytų galimybes efektyviau bendradarbiauti su Kinija ir apginti mūsų bendrus interesus”, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Ministrai aptarė bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione svarbą bei Prancūzijos planus šioje srityje jos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

   Ministras taip pat pasidžiaugė intensyvėjančiais dvišaliais santykiais. Pastaruoju metu Paryžiuje lankėsi Lietuvos ekonomikos ir inovacijų bei krašto apsaugos ministrai, artimiausiu metu planuojami Seimo Pirmininkės ir kultūros ministro vizitai.

   Šiandien ministras G. Landsbergis sakys kalbą UNESCO Generalinės konferencijos plenarinių debatų metu. Taip pat susitiks su Prancūzijos valstybės sekretoriumi Europos reikalams Clement Beaune.

   Nuotraukos: Ludo Segers Photography

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   1.jpg

   Lapkričio 10 dieną UNESCO Generalinėje konferencijoje ministras Gabrielius Landsbergis pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą ir Tarptautinę komunikacijos vystymo programą 2021-2025 m. laikotarpiui. Savo kalboje UNESCO Generalinės konferencijos 41-osios sesijos plenarinių debatų metu ministras pabrėžė UNESCO vaidmens svarbą daugiašalėje sistemoje.

   Užsienio reikalų ministro veikla »
   Copy of Klauskite konsulo.png

   Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Random 1.jpg

   Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borrellį. Laiške ministras paragino imtis veiksmų, apsaugant ES sieną nuo dirbtinai kuriamo neteisėtos migracijos srauto ir kylančios grėsmės ES.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »