Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio lietuvių organizacijoms surengtas seminaras apie Lietuvos institucijų organizuojamus projektų konkursus

Sukurta 2021.11.27 / Atnaujinta 2021.11.27 11:16

Lapkričio 26 dieną Užsienio reikalų ministerija surengė nuotolinį seminarą, skirtą Lietuvos institucijų organizuojamų projektų konkursų, kuriuose kviečiamos dalyvauti užsienio lietuvių organizacijos, pristatymui.

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas sveikindamas dalyvius pažymėjo, kad pagrindinis šiuo metu kuriamos Lietuvos diasporos politikos strategijos „Globali Lietuva“ tikslas – sustiprinti ir išplėsti valstybės ir diasporos ryšį, dialogą bei partnerystę, siekiant skatinti lietuvybės užsienyje puoselėjimą ir sudaryti sąlygas aktyvesniam diasporos dalyvavimui kuriant gerovę ir saugumą Lietuvoje bei grįžimui į Lietuvą. Vykdomi institucijų projektų konkursai – tai vienas iš valstybės ir diasporos partnerystės, vykdant bendras veiklas, pavyzdžių.

Seminare, vykdomus projektų konkursus lituanistinio švietimo, sporto, kultūros, jaunimo veiklų, prekybos žmonėmis prevencijos, žiniasklaidos, bendruomeniškumo ir organizacijų stiprinimo srityse, pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas ir Užsienio reikalų ministerija.

Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Programą šiuo metu įgyvendina per 20 valstybės institucijų ir įstaigų, socialinių partnerių.