Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
info.jpg

Primename, kad vadovaujantis Vizos išdavimo tvarkos aprašo (toliau – Tvarkos aprašas) nuostatomis, užsieniečiui teikiant prašymą išduoti Šengeno ar nacionalinę vizą, kurio kelionės tikslo pagrindimui yra reikalingas kvietimas arba tarpininkavimo raštas, tokį kvietimą ar tarpininkavimo raštą kvietėjas аr priimantysis asmuo (fizinis ar juridinis asmuo) privalo užpildyti elektroniniu būdu prisijungęs prie elektroninių paslaugų informacinės sistemos (toliau – MIGRIS).

Baneris konsreg.png

Informuojame, kad konsulate dėl konsulinių paslaugų priimami tik iš anksto per Konsulinių paslaugų registravimo sistemą užsiregistravę lankytojai.

Konsulinės naujienos »
gedulo ir vilites.jpg
RENGINYS ATŠAUKIAMAS Įkelta2021.06.08

DĖMESIO! Dėl nenumatytų aplinkybių planuotas vykimas į Levašovo dykynę sekmadienį, birželio 13 d., Gedulo ir vilties dienos minėjimui, ATŠAUKIAMAS

Lietuviai Sankt Peterburge » Istorinė, kultūros diplomatija »
Логотип Фестиваля кино стран Балтии 2021.png

Po vienerių metų pertraukos Sankt Peterburgе ir vėl visus džiugins jau ketvirtasis Baltijos šalių kino festivalis. Festivalį organizuoja Estijos, Latvijos ir Lietuvos generaliniai konsulatai Sankt Peterburge bei kino klubas „Cinemafia“.

mash.jpg
Kvotos vežėjams jau baigiasi Įkelta2021.05.10

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Migracijos departamento paskelbtą pranešimą,  jog kvota, nustatyta užsieniečiams kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais netrukus bus išnaudota, raginame darbdavius, norinčius pasikviesti darbuotojų (vairuotojų) iš trečiųjų šalių, jau dabar kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl leidimo dirbti išdavimo.

verb-full-hd.png

Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi 2021 m. balandžio 2 d. 14.00 val. atidaro unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams - Vilniaus krašto verbai ir sodui. Paroda atsidarys prieš pat Velykas ir veiks Rusijos etnografijos muziejuje (Inžinernaja g. 4/1) ir veiks iki gegužės 2 d.

Lituanistinio-ugdymo-forumas-2021-03-12-1920x1080.jpg

Kovo 12 d., 14:30-19:00 val. (Lietuvos laiku) vyks pirmą kartą organizuojamas nuotolinis Lituanistinio ugdymo forumas.
Forume bus kalbama apie lietuviškosios tapatybės išsaugojimą, dvikalbystės iššūkius ir lituanistinio ugdymo problemas.
Renginyje kviečiami dalyvauti akademikai, diasporos tyrėjai, politikai, lituanistinio ugdymo praktikai, lietuviškų organizacijų užsienyje atstovai, tėvai, lietuviškose ar mišriose šeimose užsienyje auginantys vaikus.

Nominacija 20210304.jpg

Tarptautinis literatūros konkursas „Skaitantis Peterburgas: renkame geriausią užsienio rašytoją“,
kuriame aktyvai dalyvauja mieste reziduojančios diplomatinės atstovybės ir užsienio šalių kultūros institutai, kovo 4 d. pradėjo 2021 m. projekto sezoną.

20210304 1 vieta.jpg

Sankt Peterburge kovo 4 d. buvo paskelbti tarptautinio literatūros konkurso „Skaitantis Peterburgas: renkame geriausią užsienio rašytoją“ rezultatai už 2020 metus. Geriausia 2020-ųjų užsienio autore, kurios kūryba versta į rusų kalbą, paskelbta lietuvių rašytoja Dalia Staponkutė už esė-romaną „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“ (Vilnius, „Apostrofa“, 2014; Sankt Peterburgas, Sidorovič, 2019). Tai pirmas kartas kai lietuvių autorė užėmė pirmą konkurso vietą, pagal balsavimo rezultatus pasidalinusi ją su danų rašytoja Šarlote Vaice. Antrą vietą užėmė lenkų rašytojas Grzegorz Kasdepke, trečią vietą – graikų rašytojas Dimitris Nollas.

vasario-16.jpg

Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šią šventinę dieną Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge nedirbs.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata