Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

COVID-19: dažnai užduodami klausimai apie išvykimą, atvykimą, tranzitą

Sukurta 2020.10.20 / Atnaujinta 2021.05.28 09:50
  COVID-19: dažnai užduodami klausimai apie išvykimą, atvykimą, tranzitą

  Karantinas Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas iki birželio 30 dienos. Todėl dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės taikomi Lietuvos valstybės sienos kirtimo apribojimai.

  Šiuo metu užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respubliką uždraustas. Šis draudimas netaikomas asmenų kategorijoms, kurios nustatytos galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais (žr. aktualią redakciją – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b2eeaf801f4a11ebb0038a8cd8ff585f/asr). Aktualų sąrašą asmenų kategorijų, kuriems nedraudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką galima rasti mūsų interneto svetainėje (nuoroda čia). Asmenys, kuriems netaikomas valstybės sienos kirtimo ribojimas (įskaitant Lietuvos piliečius), Lietuvos valstybės sieną gali kirsti tik per atsakymo į 3 klausimą 2 punkte nurodytus sienos perėjimo punktus. Išsamesnė informacija šiuo aspektu pateikta atsakyme į 3 klausimą.

  Šiuo metu galioja šios laikinos Lietuvos valstybės sienos kirtimo apribojimo ir (ar) nutraukimo sąlygos:
  1. Nutrauktas vykimas per šiuos sienos perėjimo punktus:
      1.1. Tverečius–Vidžiai;
      1.2. Šumskas–Loša;
      1.3. Ramoniškiai–Pograničnyj;
      1.4. Nida–Morskoje;
      1.5. Adutiškis–Moldevičiai;
      1.6. Papelekis–Lentupis;
      1.7. Krakūnai–Geranainys;
      1.8. Eišiškės–Dotiškės;
      1.9. Rakai–Petiulevcai;
      1.10. Norviliškės–Pickūnai;
      1.11. Latežeris–Pariečė.
  2. Apribojamas vykimas per šiuos sienos perėjimo punktus:
      2.1. automobilių kelių:
             2.1.1. Medininkai–Kamenyj Log;
             2.1.2. Šalčininkai–Benekainys;
             2.1.3. Raigardas–Privalka;
             2.1.4. Kybartai–Černiševskoje;
             2.1.5. Panemunė–Sovetsk;
             2.1.6. Lavoriškės–Kotlovka;
      2.2. geležinkelio:
             2.2.1. Kena–Gudagojis;
             2.2.2. Vilniaus geležinkelio stoties pasienio kontrolės punktą;
             2.2.3. Stasylos–Benekainys;
             2.2.4. Kybartai–Nesterov;
             2.2.5. Pagėgiai–Sovetsk;
      2.3. tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktus:
             2.3.1. Vilniaus;
             2.3.2. Kauno;
             2.3.3. Palangos;
             2.3.4. Šiaulių;
      2.4. jūrų uostų pasienio kontrolės punktus:
             2.4.1. Pilies;
             2.4.2. Malkų įlankos;
             2.4.3. Būtingės naftos terminalo;
             2.4.4. Molo.

  Ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, iš Lietuvos išvykti arba į Lietuvą atvykti gali per šiuos automobilių kelių tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus:
      pasienyje su Latvija: visus valstybės sienos su Latvijos Respublika perėjimo punktus;
      pasienyje su Baltarusija: Medininkai – Kamenyj Log, Šalčininkai – Benekainys, Raigardas –Privalka;
      pasienyje su Lenkija: visus valstybės sienos su Lenkijos Respublika perėjimo punktus;
      pasienyje su Rusija: Kybartai – Černyševskoje, Panemunė –Sovetskas.

  Kas yra krovinių vežimas, skaitykite čia: https://www.verslilietuva.lt/verslo-atmintines/kroviniu-vezimas/

  Prieš atvykstant į Lietuvą, privaloma užpildytą anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
  Asmenys, atvykstantys / grįžtantys į Lietuvą, turi turėti:
  - elektroniniu paštu gautą elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą);
  - dokumentą, įrodantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (parengtą viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų ). Tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant / grįžtant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas);
  Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.
  Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.
  Asmenys privalo izoliuotis 10 dienų. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-Co-V2 PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą (tyrimas atliekamas asmens lėšomis).
  Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką. Taip pat testuotis ir izoliuotis nereikia asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas (šiame papunktyje nurodyti dokumentai turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų);
  Izoliavimas nėra privalomas ir Taisyklės netaikomos tranzitu per Lietuvą vykstantiems keleiviams.
  Daugiau galite sužinoti NVSC interneto svetainėje. Iškilus klausimams, rekomenduojama kreiptis į NVSC telefono numeriais: +370 5 264 9676, +370 618 79 984, +370 5 212 4098 (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45).
  Rekomendacijas iš užsienio grįžusiems keliautojams teikia ir Sveikatos apsaugos ministerija, šias rekomendacijas galima rasti čia.

  Teisės aktuose, susijusiuose su vizų išdavimu, nėra nuostatų dėl vizų pakeitimų tokiomis aplinkybėmis, todėl prašymai dėl „pakeitimų“ bus nagrinėjami kaip naujas prašymas išduoti vizą. Todėl pareiškėjas, vadovaudamasis konsulinių įstaigų teritorine kompetencija ir atsižvelgdamas į kiekvienos konsulinės įstaigos darbo valandas, su prašymu išduoti vizą turi kreiptis į artimiausią Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą arba Lietuvos vizų centrą savo nuolatinės registracijos vietoje. Priimant kitus sprendimus šiuo klausimu, visa informacija bus skelbiama Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburgo svetainėje: https://consulate-stpetersburg.mfa.lt/stpetersburg/ru/.

  Lietuvos Respublikoje paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos metu, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge nagrinėja prašymus išduoti vizą, kuriuos pateikia užsieniečiai, kuriems pagal karantino režimą ar valstybės lygio ekstremaliąją situaciją nustatančius teisės aktus nėra draudžiama atvykti į Lietuvą. Aktualų sąrašą asmenų kategorijų, kuriems nedraudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką galima rasti mūsų interneto svetainėje. Prašymai išduoti vizą pateikiami Lietuvos vizų centre Sankt Peterburge. Su prašymų pateikimo tvarka galite susipažinti Lietuvos vizų centro interneto svetainėje. Vizų išdavimo klausimais Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Sankt Peterburge priimami tik užsienio piliečiai, kurie yra Europos Sąjungos šalių piliečių (įskaitant Lietuvos Respublikos piliečių) šeimos nariai, kuriems taikoma Direktyva 2004/38/EB.

  Prieš kelionę maloniai prašome susipažinti su informacija apie sienos kirtimą, atsargumo priemones bei izoliacijos reikalavimais. Taip pat rekomenduojame susipažinti su aktualia informacija keliaujant tranzitu per kitas šalis ir su informacija apie išvykimą iš Rusijos Federacijos.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl karantino paskelbimo: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b2eeaf801f4a11ebb0038a8cd8ff585f/asr

  Svarbiausia Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19

  Aktualiausia informacija sienos kirtimo klausimais: http://www.pasienis.lt/

  Su COVID-19 susijusiais galiojančiais ribojimais galite susipažinti čia: https://bit.ly/315fEj9

  Nemokama „Karšta linija“ 1808. Informacijos teikimas kiekvieną dieną 8:00-20:00; skambučiams iš užsienio +370 (37) 367 963

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai konsultuoja darbo dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis telefonu +370 (5) 264 9676 kiekvieną dieną (pirmadieniais – antradieniais 8:00 – 17:00, penktadienis 8:00-15:45; šeštadienis-sekmadienis 8:00-17:00).

  Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl asmenų, sergančių covid-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga covid-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/ea60cec0650b11eaa02cacf2a861120c/asr?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=2a66cebf-0309-4466-949a-479b253804bb

  Naujienlaiškio prenumerata